Panorama city

Panorama city

Lokalita: Bratislava, Pribinova ulica, neďaleko SND
GPS: N48°08.489′ E17°07.553′
Charakteristika objektu: Zatiaľ nedostavaný administratívno-bytový komplex dvoch veží na nábreží Dunaja.

Panorama City bude administratívno-bytový komplex v Bratislave. Dvojice bytových vežiakov budú jedny z najvyšších budov na Slovensku, 33-podlažné, 108,4 metrov vysoké (s anténou 117,2 metrov) veže trojuholníkového pôdorysu. Vo vežiach sa bude nachádzať 606 bytov, súčasťou projektu sú kancelárske priestory vysokého štandardu. Názov Panorama City má znamenať, že budovy výrazným spôsobom ovplyvnia panorámu mesta Bratislava a panoramatický výhľad na mesto bude z oboch veží. Projekt vytvoril španielsky architekt Ricardo Bofill, avšak od pôvodného návrhu bola celková výška veží niekoľkokrát znižovaná.

Panorama City sa nachádza v bezprostrednej blízkosti zrekonštruovanej výškovej budovy Tower 115 v oblasti, kde bolo pred krízou plánovaných viacero výškových budov a mrakodrapov (Lipový Park, Twin City, zóna Chalupkova). Výstavby sa začala v júli 2013 a kolaudácia je naplánovaná na rok 2015.

Projekt je momentálne vo fáze výstavby, pričom počas mojej “návštevy” bolo veľmi problematické sa dostať na vrchné poschodia. Na samotnú strechu som sa ani nedostal, pretože podpery pripravovaného schodiska boli veľmi nahusto a nedalo sa cez ne prejsť a tiež samotné schodisko na strechu ešte nebolo položené. Popri každej z budov sa tiahne žeriav, ktorý je pripevnený k budove. Na žeriav sa možno dostať až približne z 30 poschodia, lebo nižšie je zabarikádovaný. Vybral som si žeriav, ktorý je otočený na centrum mesta a je z neho lepší výhľad. Zhora vidieť doslova celé široké centrum Bratislavy, od Petržalky až po Kamzík vrátane hraníc s Rakúskom. O pár poschodí nižšie sa naskytá výhľad na opačnú stranu, kde mi vo výhľade bránila sesterská budova, ale v diaľke bol zaujímavý pohľad na priemyselnú zónu.

Zdroj: sk.wikipedia.org, www.panoramacity.sk
Autor: Edwin


Mapa:


2 komentáre pri “Panorama city

  1. Vďaka, Edwin, za prekrásne fotky. Ešte nikdy sa mi Blava nezdala taká zaujímavá a dokonca krásna ako na Tvojich záberoch. Pokračuj!!! Emily

Pridaj komentár

Your email address will not be published.


*