Michalovský panelák

Michalovský panelák

Lokalita: Michalovce, Sídlisko SNP, ulica Muškátová, Púpavová
GPS: N48°45.540′ E21°55.560′
Charakteristika objektu: Nedostavaný obytný blok A7 na Michalovskom sídlisku SNP.

Michalovský Černobyľ, mesto duchov či panelák po vojne. Prirovnania, ktoré sa vynárajú pri pohľade na obytný blok na Michalovskom Sídlisku SNP, vystihujú realitu megalomanskej stavby, ktorá doplatila na pád režimu. Aj preto dnes takmer 200 bytov čaká na dokončenie už štvrťstoročie.

Na jeseň v roku 1988 odštartovala pôvodne veľkolepá výstavba sídliska SNP. Malo mať až 40-tisíc obyvateľov. Napokon sa sídlisko stavalo len tri roky. Príčinou bol nedostatok prostriedkov. Je na ňom sedem panelákov a nedokončený je už len jediný blok A7, ktorý chátra a stáva sa nechceným symbolom celého sídliska. V priestoroch, ktoré mali podľa pôvodných plánov slúžiť mladým rodinám sa dnes zdržiavajú iba holuby. V schátraných stavbách trávi svoj voľný čas aj mládež. V pivniciach, ale aj na poschodiach sa povaľujú prázdne fľaše od alkoholu, množstvo rôzneho odpadu a ohorkov z cigariet. Zábradlia na jednotlivých schodiskách a niektorých balkónoch chýbajú, rovnako aj okná, výťahy a ostatné vybavenie. Plot z pletiva, ktorý niekedy obklopoval areál je dnes už zničený a do objektu je voľný prístup.

Dostavba chátrajúceho bytového domu, ktorý je na sídlisku už vyše 20 rokov, nie je v kompetenciách mesta. Nehnuteľnosť vlastní súkromná firma, ktorej na dostavbu chýbajú financie. Na dokončenie alebo zbúranie potrebuje investor milióny eur.

Zdroj: hnonline.sk, michalovskespravy.sk
Autor: Sudruh


Mapa:


1 komentár pri “Michalovský panelák

  1. Spätné upozornenie: Najdesivejšie miesta na svete, ktoré by mali navštíviť fanúšikovia hororov | interez.sk

Pridaj komentár

Your email address will not be published.


*