Hotel Ali

Hotel Ali

Lokalita: Košice, Alejová 2, neďaleko “Blšáku“
GPS: N48°41.910′ E21°14.840′
Charakteristika objektu: Dvojpodlažná budova bývalého hotela Ali (objekt krajskej telovýchovnej školy).

Bývalý hotel Ali sa nachádza na Alejovej 2, blízko tržnice „Blšák“. Objekt je dvojpodlažný, na prízemí bola vstupná hala, reštaurácia, kuchyňa, bar, kancelárie a chodby so schodiskom. Na poschodí sa nachádzala ubytovacia časť – izby s vlastným sociálnym zariadením. Nachádzajú sa tu aj pivničné priestory – asi dve-tri miestnosti. Budova má 4 vchody, hlavný je orientovaný na východ smerom na parkovisko, vchod pre personál je zo zadnej strany budovy smerom na blšák, ďalší južný vchod bol pravdeposobne zásobovací a severný ústil do záhrady. Budova bola kedysi prepojená aj so susedným objektom, avšak momentálne je prechod zamurovaný, pretože susedný objekt sa stále používa.
Vlastníkom je mesto Košice a v roku 2004 bola plánovaná rekonštrukcia a prestavba objektu na „školu druhej šance“, ktorá mala pomôct ľuďom zo sociálne znevýhodneného prostredia začleniť sa do spoločnosti – viac informácií v prílohe „uznesenie mestského zastupiteľstva“. Projekt sa však nekonal a budova doteraz chátra.

Zdroj: www.kosice.sk

Mapa:


1 komentár pri “Hotel Ali

  1. Dobry vecer so spolocnikom hladame areal pripadne väcsiu budovu na zalozenie airsoftoveho ihriska, na kolko ich mesto Kosice nema. Velmi nas zaujala tato budova a radi by sme s majitelom prejednali moznosti.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.


*